Zamówienie bezpłatnego pomiaru


Drzwi zewnętrze – rodzaje drzwi i cenne porady

Drzwi zewnętrze – rodzaje drzwi i cenne porady

Rodzajów drzwi jest wiele – bez najmniejszego problemu możemy dopasować je do stylu naszej nieruchomości oraz do indywidualnych upodobań. Pośród wielu równych rodzajów drzwi można wymienić drzwi do domu pasywnego, drzwi ze stolarką antywłamaniowa, skrzydłowe z doświetleniem, przeciwpożarowe, a także drzwi do domu inteligentnego.

Drzwi skrzydłowe z doświetleniem. Drzwi takie sprawdzają się w domach klasycznych, zainspirowanych stylem willowym. Doświetlenia mogą być boczne, górne lub zarówno boczne jak i górne jednocześnie.

Drzwi antywłamaniowe. Drzwi dodatkowo zabezpieczone, wzmocnione przez hartowane pręty oraz pomocnicze bolce. Jeżeli decydujemy się na ich zakup, warto sprawdzić, czy posiadają odpowiednie certyfikaty. Możemy spotkać się również z ich oznaczeniem przy pomocy pierwszych trzech liter alfabetu. Drzwi oznaczone literami A oraz B charakteryzują się zwiększoną odpornością.

Drzwi do domu pasywnego. Są to nowoczesne modele drzwi, zapewniające duża energooszczędność. Ważne jest nie tylko ich wykonanie, ale również odpowiedni montaż.

Drzwi przeciwpożarowe. Drzwi te zbudowane są najczęściej z blachy ocynkowanej oraz ze stali, a wypełnione są wełną mineralną. Zabezpieczają przed ogniem i dymem nawet do kilkudziesięciu minut.

Drzwi do domu inteligentnego. Skutecznie zabezpieczają przed wtargnięciem do domu osób niepowołanych. Otwieranie ich jest możliwe przy pomocy czujnika, karty, pilota czy linii papilarnych.

Kilka dodatkowych porad

Montuj drzwi pod koniec prac. Jeżeli budujesz dom, nie montuj drzwi w trakcie trwających jeszcze prac budowlanych. Drzwi mogą się zniszczyć. Na czas trwania robót, możesz użyć innych, starych drzwi.

Zadbaj o bezpieczeństwo! Głównym zadaniem drzwi zewnętrznych jest ochrona przed niepowołanymi gośćmi. Aby utrudnić ewentualne włamanie do Twojej nieruchomości, wyposaż drzwi w solidne zamki wielopunktowe listwowe lub wyposażone w elektrozaczep.

Przemyśl, czy chcesz, aby twoje drzwi otwierały się do wewnątrz, czy na zewnątrz? Jeżeli wybierzesz drzwi otwierające się do wewnątrz, z pewnością estetyka takiego rozwiązania będzie większa. Podczas opadów deszczu lub śniegu, zabrudzenia łatwiej mogą jednak trafić do wnętrza domu. Decydując się na drzwi otwierające się na zewnętrz nie będziesz mieć takiego problemu – wiele do życzenia pozostawi jednak estetyka, np. widoczność zawiasów.

Pamiętaj!

Nie demontuj drzwi, jeśli nie wybrałeś nowych! Chcesz wymienić drzwi w domu? Nie demontuj starych drzwi, dopóki nie kupisz nowych. Drzwi powinny zostać wymienione jak najszybciej, po to, aby zminimalizować zagrożenie wtargnięcia do domu złodziei.

Wybór niestandardowych rozmiarów drzwi to dodatkowy koszt. Podobają Ci się niestandardowe drzwi? Wiesz, ze będą pasowały do stylu architektonicznego Twojej nieruchomości? Weź jednak pod uwagę fakt, że niestandardowe wymiary drzwi będą wiązały się z dodatkowym kosztem oraz z większym nakładem pracy spowodowanym np. koniecznością kucia ścian.

Dokonaj bardzo dokładnych pomiarów. Wykonanie dokładnych pomiarów nie tylko zapewni bezproblemowy montaż drzwi, ale zawęzi również ilość produktów – dzięki czemu wybór drzwi będzie znacznie szybszy. 

Do góry