Zamówienie bezpłatnego pomiaru


Montaż drzwi i okien – samodzielnie czy z pomocą specjalisty?

Montaż drzwi i okien – samodzielnie czy z pomocą specjalisty?

Organizując remont domu lub mieszkania albo urządzając / budując go od podstaw, przychodzi w pewnym momencie czas na montaż drzwi i okien. Wielu z nas, pragnąc zmniejszyć duże koszty całego przedsięwzięcia, szuka oszczędności właśnie na tym etapie, samodzielnie zabierając się do prac montażowych. Tymczasem cały proces nie jest ta łatwy, jak mogłoby się wydawać i bez odpowiedniej wiedzy, doświadczenia oraz narzędzi, realizacja montażu może okazać się zadaniem nie tyle trudnym, co wręcz niewykonalnym. Sprawdźmy więc, czy warto montować samodzielnie i gdzie można popełnić błąd!

Montaż drzwi i okien – czy warto przeprowadzać go samodzielnie?

W Internecie można znaleźć całą masę poradników, a nawet filmów instruktażowych, w których krok po roku wyjaśniany jest proces montażu drzwi. Niestety, bardzo często materiały te są bardzo nieprecyzyjne, a do tego nie biorą pod uwagę specyfiki konkretnego miejsca oraz parametrów drzwi, w związku z czym popełnienie błędu wcale nie jest trudne. A jedna niewielka pomyłka może sprawić, że zmarnujemy czas, pieniądze, a w najgorszym wypadku – zniszczymy dopiero co zakupione, piękne drzwi lub okna.

Gdzie mogę popełnić błąd?

Montaż drzwi jest procesem, w trakcie którego należy zwrócić uwagę na wiele elementów, w związku z czym bardzo łatwo o błąd, który można popełnić:

  •          podczas dokonywania pomiarów otworu drzwiowego,
  •          na etapie składania ościeżnicy, kiedy konieczne jest jej sklejenie oraz zamontowanie zawiasów,
  •          podczas ustawiania i stabilizowania ościeżnicy w otworze drzwiowym (konieczność zastosowania specjalnych klinów i klocków dystansowych),
  •          w momencie nakładania pianki montażowej oraz mocowania opasek wokół framugi.

Pamiętajmy, że konsekwencją popełnienia błędu będzie nie tylko niewłaściwa funkcjonalność drzwi, które mogą się np. nie domykać, ale również niesatysfakcjonujący efekt wizualny – źle zamontowana klamka, niewłaściwie przycięta pianka montażowa, zabrudzenie lub porysowanie drzwi na etapie ich montażu to problemy, z którymi zmaga się wielu samozwańczych fachowców.

montaż drzwi i okien

Jak wygląda profesjonalny montaż okien i drzwi?

Montaż okien i drzwi nie jest prosty, jednak nie tylko to powoduje, że jego samodzielna realizacja jest odradzana przez fachowców, w tym również przez nas. Wybierając sprawdzonego dostawcę, który przy okazji zapewnia montaż okien, możemy liczyć np. na zastosowanie odpowiedniego sposobu mocowania okna, który powinien być zaplanowany już na etapie zakupu.

Profesjonalny montaż okien i drzwi to usługa kompleksowa, która rozpoczyna się tuż po rozpoczęciu współpracy. Specjalista może dokładnie zmierzyć otwór drzwiowy czy okienny, pomóc w wyborze najlepszego rozwiązania, zaplanować sposób osadzenia produktu i przeprowadzić pracę szybko oraz efektywnie. Klient oszczędza przy tym czas i ma pewność tego, że drzwi oraz okna będą służyły mu jak najlepiej, przez bardzo długi czas.

Czy usługa montażu okien i drzwi jest droga?

Usługa montażu okien i drzwi ma jeszcze jedną zaletę. Kupowanie drzwi wraz z montażem powoduje, że jako nabywcy, płacimy VAT 8% - nie tylko za usługę, ale również za produkt, który standardowo objęty jest 23-procentowym VAT-em! Można dzięki temu sporo zaoszczędzić. Oczywiście nie martwimy się przy tym transportem i koniecznością wniesienia drzwi lub okien na dużą wysokość. Każdy montaż drzwi i okien jest również objęty gwarancją, więc nie istnieje ryzyko tego, że usługa zostanie zrealizowana niewłaściwie.

Dlaczego warto zainwestować w usługę montażu okien i drzwi?

  •          Zyskujesz właściwie zamontowane drzwi i okna, które posiadają pełną funkcjonalność.
  •          Odpowiednio zamontowane okna i drzwi pozwalają znacznie zmniejszyć straty ciepła, a co za tym idzie – zaoszczędzić na ogrzewaniu.
  •          Zyskujesz bezpieczeństwo, komfort cieplny oraz akustyczny w swoim domu.
  •          Masz pewność tego, że zarówno okna, jak i drzwi zostały zamocowane przy użyciu odpowiedniej techniki, dzięki czemu będą stabilne i funkcjonalne na lata.
  •          Właściwy montaż drzwi i okien to jednocześnie ich wysokie walory estetyczne, które pozwolą Ci cieszyć się odpowiednim wystrojem wnętrz.

Poszukujesz specjalistów, którzy zajmą się montażem Twoich okien i drzwi? Skorzystaj z naszych usług i sprawdź ofertę na drzwi oraz okna, jaką dla Ciebie przygotowaliśmy!

Do góry