Zamówienie bezpłatnego pomiaru


Drzwi wejściowe drewniane – czy i kiedy warto na nie postawić?

Drzwi wejściowe drewniane – czy i kiedy warto na nie postawić?

Drewno od tysiącleci jest cenione i wykorzystywane przez człowieka, na co dowodem jest popularność, jaką w dalszym ciągu cieszą się drzwi wejściowe drewniane. To właśnie zastosowanie wysokiej jakości drewna pozwala producentom uzyskać efekt bezpiecznych, eleganckich i niezwykle trwałych drzwi, w które warto zainwestować. W tym artykule podpowiemy Ci dlaczego drzwi zewnętrzne drewniane są tak cenione i ostatecznie rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Drzwi wejściowe drewniane – skąd ich popularność?

Drzwi wejściowe drewniane mają bardzo bogatą historię i przez długi czas były jedyną alternatywą – do czasu, gdy na rynku pojawiać zaczęły się nowoczesne modele wykonywane z metalu, szkła czy też tworzyw sztucznych. Skoro pojawiły się nowe, znakomite materiały do tworzenia drzwi, a także rozwinęły się technologie, pozwalające na ich produkcję, dlaczego drzwi drewniane wciąż cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród kupujących? Weźmy pod uwagę kilka elementów i porównajmy je z innymi rodzajami drzwi.

Po pierwsze – cena

Drzwi wejściowe drewniane występują w bardzo wielu wariantach, podobnie jak te, wykonywane z innych materiałów. Są wśród nich zarówno modele wysokiej jakości, jak również te o gorszych parametrach, a co za tym idzie – różnią się ceną. Niskiej jakości drzwi drewniane (albo mówiąc precyzyjniej – wykonywane z materiału drewnopochodnego) mogą kosztować niewiele ponad tysiąc złotych, ale już te wysokiej klasy (o największej wytrzymałości i najlepszych parametrach technicznych) to koszt 3, a niekiedy nawet 5 tysięcy złotych. To czyni drzwi wejściowe drewniane najdroższymi spośród dostępnych rozwiązań, jednakże warto pamiętać, iż tak wysoka cena idzie w parze z najwyższą jakością i estetyką.

Drzwi wejściowe drewniane

Po drugie – wytrzymałość

Drewno, szczególnie to dębowe czy bukowe, jest materiałem niezwykle odpornym na uszkodzenia mechaniczne i nie traci swoich walorów – zarówno tych estetycznych, jak i funkcjonalnych. Wytrzymałość drewna jest powszechnie znana od lat i nie ma przypadku w tym, że drzwi wejściowe z drewna uważane są za najbardziej trwałe.

Co więcej – drewno nie ma tendencji do rozszerzania się i kurczenia pod wpływem temperatury, w związku z czym zachowuje swoje parametry, w tym szczelność, niezależnie od poziomu nasłonecznienia. Dodatkowo wytrzymałość drzwi z drewna zwiększa się poprzez stosowanie w procesie produkcji specjalistycznych lakierów oraz konserwację jego powierzchni już na etapie użytkowania drzwi.

Po trzecie – najwyższej jakości komponenty

Zwykle nie jest tak, że do produkcji konkretnego modelu drzwi wyjściowych wykorzystuje się jedynie drewno. Niezbędne okazują się też elementy aluminiowe, stosowane np. do wyposażenia skrzydła w próg aluminiowy, wkładki termiczne do osiągania lepszych parametrów termicznych czy przeszklenia, które dodają drzwiom uroku. Wszelkie komponenty tego rodzaju, łącznie z zawiasami czy klamkami, są zawsze najwyższej jakości, dlatego decydując się na drzwi wejściowe drewniane z górnej półki masz pewność tego, że pozostaną one funkcjonalne na przestrzeni wielu lat.

Po czwarte – komfort

Drzwi drewniane montowane na zewnątrz powinny posiadać doskonałe parametry w zakresie przepuszczalności ciepła i dźwięków. Dzięki wykorzystaniu wysokogatunkowego drewna, parametry te można łatwo osiągnąć i tym samym uzyskać efekt lepszy, niż w przypadku innych rodzajów drzwi. Wybór odpowiednich drzwi wejściowych ma ogromny wpływ na ciepło i dźwiękoszczelność pomieszczeń, dlatego warto zainwestować w te najlepsze.

drzwi drewniane sklep

Po piąte – wysoka estetyka

Drzwi wejściowe drewniane mają jeszcze jeden atut – są po prostu piękne, a ze względu na ogromną różnorodność designów, wariantów kolorystycznych i dodatków, mogą trafić w każdy gust. Idealnie wpasują się do frontu domu nowoczesnego, a także tworzonego na nieco bardziej klasyczną modłę. Wybierając wymarzony model, zyskasz nie tylko znakomitą wizytówkę domu, ale również sprawisz, że jego wnętrze zyska na komforcie oraz estetyce.

Gdzie warto postawić na drzwi zewnętrzne drewniane?

Będą one idealne zarówno w domach jednorodzinnych, jak również mieszkaniach w bloku. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom i wzmocnieniom, nadadzą się jako drzwi zewnętrzne do biur czy hoteli. A czy warto postawić na drzwi wejściowe drewniane? Oczywiście, ponieważ to połączenie wysokiej estetyki, funkcjonalności oraz trwałości – na długie lata!

Do góry