Zamówienie bezpłatnego pomiaru


Dobre drzwi wewnętrzne – czyli jakie?

Dobre drzwi wewnętrzne – czyli jakie?

Bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów wystroju domowych pomieszczeń są dobre drzwi wewnętrzne, które z jednej strony stanowią sposób na uzyskanie eleganckiego wystroju wnętrza, a z drugiej – odpowiednich warunków do codziennego życia w domu lub mieszkaniu. Z pozoru wybranie najlepszych drzwi nie jest trudne, jednak jak pokazuje praktyka – w trakcie podejmowania decyzji bardzo łatwo o błąd, którego konsekwencją będą mało funkcjonalne drzwi, które nie spełnią Twoich oczekiwań. Sprawdź zatem na co warto zwrócić uwagę, by drzwi wewnętrzne były idealne dla Twoich domowych wnętrz!

Dobrze drzwi wewnętrzne to nie tylko estetyka!

Większość osób, które chcą zainwestować w dobre drzwi wewnętrzne, kieruje się przede wszystkim ich wyglądem, co jest całkiem naturalne. W końcu każdy z nas chce mieszkać w jak najlepszych warunkach i cieszyć się wysoką estetyką domowych pomieszczeń. I chociaż dopasowanie wyglądu drzwi wewnętrznych do designu pomieszczeń jest oczywiście bardzo ważne, podczas zakupu drzwi koniecznie trzeba zwrócić uwagę również na inne kwestie.

Drzwi pokojowe – na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę?

  1.        Rodzaj drzwi

Dla wielu osób punkt pierwszy mógłby nie istnieć, ponieważ większość z nas wybiera klasyczne, a więc uchylne drzwi wewnętrzne. Jednak biorąc pod uwagę inne, niezwykle estetyczne i funkcjonalne rozwiązania, jakie dostępne są na rynku, trudno przejść obok nich obojętnie. Mowa tutaj o modelach przesuwnych i harmonijkowych, które stosowane są w nowoczesnych pomieszczeniach – nie tylko mieszkalnych, ale również biurowych. Przesuwne i harmonijkowe drzwi wewnętrzne mogą „chować się” w ścianie, dając bardzo nowoczesny efekt, a dodatkowo znakomicie nadają się do niewielkich mieszkań, w których zaoszczędzenie każdego metra kwadratowego powierzchni jest na wagę złota.

Oczywiście najpopularniejsze wciąż są uchylne drzwi pokojowe – to one dostępne są w ogromnej liczbie wariantów kolorystycznych i w wielu różnych designach, mogą posiadać zróżnicowane wymiary i zostać dostosowane do każdego pomieszczenia. I to one posiadają zwykle najlepsze parametry, o których nieco więcej mówimy poniżej.drzwi wewnętrzne

  1.        Parametry drzwi

Podstawowymi parametrami drzwi wejściowych są oczywiście ich wymiary, które powinny zostać dokładnie dopasowane do otworu drzwiowego. Standardową szerokością skrzydła jest 90 cm, jednakże na rynku znaleźć można również modele węższe, dostosowane do otworów drzwiowych, które były standardem w dawnych latach (między innymi 70 i 80 cm). Przed montażem należy zmierzyć wysokość, szerokość, grubość otworu, a także jego przekątną!

Niezwykle istotnym parametrem jest także wytrzymałość drzwi, a przy tym ich odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Jeżeli chcesz wybrać te najbardziej trwałe, postaw na drzwi pokojowe wykonane z drewna litego.

Oczywiście do najważniejszych parametrów, jakie powinny posiadać drzwi, zalicza się również ich właściwości zatrzymywania ciepła oraz tłumienia hałasu – im lepsze wartości posiadają, tym bardziej funkcjonalne okażą się dla użytkowników.

  1.        Drzwi bezprzylgowe czy drzwi przylgowe?

Istotny w trakcie wyboru dobrych drzwi wejściowych jest również ich podział na modele bezprzylgowe oraz przylgowe. Te pierwsze są zlicowane z płaszczyzną ściany, natomiast drugie, po zamknięciu, nieco poza nią wystają. Warto więc przemyśleć swój wybór, by osiągnąć odpowiedni efekt – również wizualny.

  1.        Drzwi drewniane, a może inne?

Nie ulega wątpliwości, że to drzwi drewniane cieszą się największą popularnością wśród osób, pragnących odpowiednio wykończyć swoje domowe wnętrza. Dlatego też większość producentów stawia w produkcji skrzydeł drzwiowych na drewno lite lub klejone warstwowo, które cechują się przede wszystkim ponadprzeciętną wytrzymałością i estetyką. Tańszą alternatywą są drzwi z materiału drewnopochodnego, a na rynku dostępne są również modele z PCV, które sprawdzają się np. w łazienkach, drzwi szklane, a także metalowe, profesjonalne nazywane „technicznymi”. Wybór materiału, z którego są wykonane drzwi powinien wynikać z Twoich potrzeb, funkcji jakie będą pełnić drzwi oraz miejsca, w jakim zostaną zamontowane.

drzwi wewnętrzne cena

  1.        Jakie drzwi do łazienki?

Na rynku dostępne są specjalne drzwi do łazienki, które są odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, posiadają otwory wentylacyjne i otwierają się na zewnątrz. Masz do wyboru modele drewniane, szklane i z tworzyw sztucznych, które posiadają odmienny design i spełnią Twoje oczekiwania – zarówno pod kątem estetyki, jak również funkcjonalności.

Montaż drzwi wewnętrznych

Wielu z nas, chcąc zaoszczędzić, tuż po zakupie decyduje się na samodzielny montaż drzwi wewnętrznych. Często jednak okazuje się to błędną decyzją, ponieważ brakuje nam odpowiedniej wiedzy, precyzji i narzędzi. Warto więc przekazać to zadanie w ręce fachowców, którzy zapewnią Ci znakomity efekt końcowy, dzięki któremu będziesz się cieszyć drzwiami eleganckimi i funkcjonalnymi.

Podsumowując

Jak wybrać dobre drzwi wewnętrzne? Przede wszystkim niezbędna jest tutaj cierpliwość i zapoznanie się z dużą liczbą modeli, oferowanych przez różnych producentów. Warto nie tylko przeglądać zdjęcia drzwi, ale również czytać ich parametry, porównywać je, a także – co niezwykle istotne – szukać opinii użytkowników na ich temat. To często doświadczenia innych osób okazują się najcenniejszą wiedzą, jaką możemy posiąść na temat produktu!

Do góry